Coco Plus | Hindistan Cevizi Torfu | 4-5 Kg 65 Litre - Hindistan Cevizi Lifi Kokopit - Cocopeat Torfu | COCOPEAT | Bitki Yetiştirme Ortamları | Seramarketim Online Satış Sitesi

Menü

Kargoya veriliş süresi: 
2  Gün
156,22 TL

SEPETE EKLE

Cocopeat Hindistan Cevizi Torfu Özellikleri 100% doğal hindistan cevizi lifi Cocopeat ile sağlıklı kök gelişimi daha kolaydır. Hindistan cevizi kabuklarından üretilen birinci sınıf bir bitki yetiştirme ortamı ve toprak düzenleyicidir. Profesyonel olarak tarımda veya salon bitkilerinde kolaylıkla kullanılabilir.  Ph 5.5 - 6.5 arasındadır. Ec ise  2 ms/cm'den küçüktür.

 

Topraksız tarım yetiştiriciliğinde faydaları yıllar içinde gözlenmiş ve kullanımı artarak devam etmektedir. Normal toprak gibi sıkı değildir, dolayısıyla köklerin havalanması ve nefes alması daha iyi olur.

 

Cocopeat kendi hacminin 9 katına kadar su tutabilir. Kökler için gerekli olan oksijen, su ve besin elementlerini ideal bir şekilde sağlar. Lifli ve süngerimsi yapısı her toprak tipinde düzenleyici olmasını sağlar. Killi ağır bünyeli topraklarla karıştırılırsa daha iyi havalanma, kumlu topraklarla karışırsa daha iyi su ve besin elementlerinin tutulmasını sağlar.

 

Cocopeat doğal olarak bol miktarda lignin içerir, bu da kök bölgesinde faydalı mikroorganizma oluşumunu destekler.

 

Problemli toprakları hiçbir kirlilik riski olmadan terbiye eder. Salon bitkilerinde, peyzaj bitkilerinde ve düzenlemelerinde güvenle kullanılır. 

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor